معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۶/۰۴/۲۲

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی:

از جمله راهکارهای اصلی حل مباحث اجتماعی، مشارکت نطام مند مردمی است

دیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی، هدف از برگزاری دوره آموزشی آسیب شناسی خانواده ویژه معاونان و کارشناسان امور اجتماعی و فرهنگی فرمانداری های استان را آموزش، افزایش تعامل، حساسیت سازی و دغدغه مندی کارشناسان صف و ستاد در مباحث و مسائل اجتماعی و فرهنگی دانست.

سید کمال الدین حسینی توجه و اصلاح مواجهه های غلط با مباحث و آسیب های اجتماعی از جمله عدم توجه به ابعاد نرم افزاری رفتارها در جامعه، عدم توجه فرایندی به آسیب ها و مباحث اجتماعی، مواجهه مستقیم با موضوعات،عدم جامع نگری و سطحی نگری به مباحث را در رفع و کاهش آسیب های اجتماعی ضروری دانست.
وی تمرکز پژوهشگران و متولیان امر به آسیب های بحرانی و غفلت از آسیب های بنیانی از جمله وفای به عهد، صداقت، مسئولیت پذیری که منجر به کم عیاری جامعه می شود  را از مهمترین مواجهه های غلط و اشتباه در آسیب های اجتماعی عنوان کرد. 
مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی برتاثیر الگوها و گروه های مرجع و مشارکت نظام مند مردمی در حل مباحث و مسائل اجتماعی به عنوان یکی از راهکارهای اصلی مواجهه تاکید نمود.
در ادامه این جلسه، دکتر حبرانی عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به موضوع اهمیت و تاثیر فرایند رشد آدمی و توالی مراحل آن در سلامت روان یا ایجاد آسیب های روانی و متعاقبا آسیب های اجتماعی پرداخت.
وی منشاء بسیاری از مسائل اجتماعی واخلاقی را در عدم آگاهی و عدم شناخت والدین در ویژگی های رشدی و شخصیت کودک و ضعف در بروز احساس امنیت و اعتماد بنفس وی به خود و اطرافیان عنوان نمود.
گفتنی ست؛ دومین دوره آموزشی کاهش آسیب های اجتماعی با موضوع رویکرد آسیب شناسی خانواده، با همت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 21 و 22 تیرماه در مشهد مقدس برگزار می شود. 


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۸۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.