معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۵/۱۱/۲۶

مدیر کل پدافند غیر عامل در سومین جلسه کارگروه بهداشت سلامت و بیولوژیک:

خراسان‌رضوی در افق ۱۴۰۰ دارای جایگاه اول کشوری در امر پدافندغیرعامل خواهد بود.

سومین جلسه کارگروه بهداشت سلامت و بیولوژیک با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تشکیل گردید.

احمدی مدیرکل پدافندغیرعامل ،ضمن تشکر از تلاش‌های ارزشمند کلیه اعضا و به‌ویژه ریاست و دبیر محترم، این کارگروه را یکی از سه کارگروه برتر تخصصی برشمرد. وی همچنین به توضیح مختصری در خصوص سند راهبردی و چارچوب نهادی پدافندغیرعامل استان در افق 1400پرداخته وافزود سند فوق دارای 5هدف کلان ،13 راهبرد،26 سیاست و 63 برنامه کلان می‌‌باشد که در اختیار کارگروه‌ها ودستگاه‌های عضو قرار گرفته وانتظارمی‌رود کارگروه‌ها با بررسی دقیق وتخصصی ، نقطه نظرات و پیشنهادات خود را حداکثرتا28 بهمن ماه ارسال نمایند.
سیدابوالفضل احمدی همچنین استان‌خراسان‌رضوی‌ را در افق‌ پنج ساله(1400) استانی پیشرو و الگودهنده به سایر استان‌ها ودارای جایگاه اول کشوری در امر پدافندغیرعامل معرفی نمود و با توجه به جمعیت 25 میلیونی زایرین، خواهان تقویت هرچه بیشتر بخش بهداشت، سلامت وبیولوژیک در سندپیشنهادی شد.
عضو شورای برنامه‌ریزی استان ازکارگروه‌ها به‌عنوان پشتوانه فکری شورای پدافند غیر عامل استان یاد کرده و افزود: دستگاه‌ها باید در جلسات کارگروه‌ها از لاک دستگاهی خود خارج شده و به صورت فرابخشی و با نگاه کلی، در راستای ارتقای پایداری استان برنامه‌ریزی نمایند. چرا که مصوبات کارگروه‌ها در شورای پدافند استان تصویب و لازم الاجرا خواهند بود .
وی همچنین با اشاره به ضرورت فعالسازی قرارگاه زیستی افزود: خوشبختانه قرارگاه زیستی به لحاظ ساختاری به تصویب رسیده و با فعالسازی آن تمامی تصمیمات کارگروه‌ها بصورت عملیاتی در این مرکز فرماندهی اجرایی خواهند شد.
گفتنی است این جلسه باحضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیر کل بحران وتمامی اعضای کارگروه تشکیل شد. در ابتدای جلسه دکتر وفایی نژاد دبیر کارگروه به طرح موضوع CBRNE و ضرورت بررسی وتقسیم وظایف در این خصوص پرداخت وهمچنین مدیر کل بحران ورئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز مباحثی مرتبط با اثربخشی بیشترکارگروه را طرح نمودند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.