معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۵/۱۱/۲۶

دکتر حسینی در حاشیه افتتاحیه مسابقات بین المللی شطرنج:

ورزش عاملی برای افزایش دوستی و نزدیکی ملت ها است

دکتر سید جواد حسینی معاون اجتماعی، سیاسی  و امنیتی استانداری خراسان رضوی در حاشیه مراسم  افتتاحیه مسابقات بین المللی شطرنج جام فردوسی که به مناسبت رویداد مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام  در محل هتل ثامن برگزار شد، گفت:  دیپلماسی ورزشی راهی  برای نزدیک کردن ملت ها با یکدیگر است
حسینی با اشاره به رویداد مشهد 2017 پایتخت فرهنگی جهان اسلام  افزود:  برگزاری مسابقات بین المللی  ورزشی در مشهد می تواند ظرفیت های فرهنگی،ورزشی و  توریستی مشهد را به جهانیان معرفی کند.
 حسینی  با بیان اینکه شطرنج  یکی از کهن‌ترین بازی‌هایی  است  که امروزه در میان مردم جهان رواج دارد؛ گفت: قدمت این بازی بیش از ۱۵۰۰ سال  است و به باور برخی شطرنچ اختراع ایرانیان است.
 حسینی شطرنج را  فعالیت مغزی پیچیده‌ای  دانست  که نیاز به تعقل، تمرکز و قدرت تصمیم‌گیری بالا دارد و افزود: ورزش شطرنج ابزاری برای تقویت توانایی‌های مغزی است و تاثیران زیادی بر رشد و توانایی ذهنی و فردی دارد
معاون اجتماعی، سیاسی  و امنیتی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: شطرنج مغز و حافظه را تقویت کرده  و هر دو نیم کره مغز را پرورش می‌دهد.
وی افزود: از آنجایی که نیم کره راست مغز مربوط به خلاقیت می‌شود، انجام شطرنج خلاقیت را نیز افزایش می‌دهد و حافظه را نیز تقویت می کند.
حسینی  در پایان گفت :  شطرنج توانایی حل مسئله، توانایی خواندن، تمرکز، رشد سلول‌های عصبی و قدرت برنامه‌ریزی و پیش‌بینی را افزایش می دهد.
شایان ذکر است مسابقات بین المللی شطرنج جام فردوسی به مناسبت رویداد فرهنگی  مشهد 2017 از تاریخ 25 بهمن لغایت 2 اسفند  با حضور  شطرنج بازانی از کشور های مختلف در مشهد  در حال برگزاری می باشد


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۹۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.