معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۵/۱۱/۲۶

استاندار خراسان رضوی در جلسه ی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرخبر داد؛

افزایش ۲۳ درصدی کشفیات مواد مخدر طی ۱۰ ماه سال جاری در استان

با حضور استاندار خراسان رضوی و معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی  جلسه ی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، تشکیل شد. 

علی رضا رشیدیان در این جلسه با تاکید بر این که مقوله ی مواد مخدر و قاچاق آن، از این منظر که کیان نظام و انقلاب را تهدید می کند، موضوعی سیاسی نیز به شمار می رود؛ اظهار داشت: منشا بسیاری از آسیب های اجتماعی نظیر طلاق، سرقت و ... ریشه در اعتیاد دارد. 
وی افزود: شاهد این مدعا آن است که با اجرای چندین مرحله جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر، آمار سرقت خُرد، 30 درصد کاهش یافت. 
استاندار خراسان رضوی گفت: مبنای حرکت ما در این مسیر به عنوان یک تکلیف شرعی، قانونی و ملی؛ سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر است. 
رشیدیان، تدوین سند جامع مبارزه با قاچاق مواد مخدر از سوی دولت را نیز در همین راستا دانست و خاطر نشان کرد: برای تحقق اهداف ترسیم شده در این حوزه باید از ظرفیت بین دستگاهی ادارات و نهادهای عمومی غیر دولتی استفاده کنیم. 
وی مشارکت جدی سازمان های مردم نهاد و انگیزش عمومی توسط عموم افراد جامعه در کمک به حل اعتیاد را موضوعی مبارک دانست و تصریح کرد: دستیابی به توفیقات در این حوزه، در گرو همراهی  موثر مردم است. 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اقدامات مطلوب آموزش و پرورش در خصوص آگاه سازی و پیشگیری دانش آموزان از اعتیاد، خواستار حضور موثر تر نهادهای فرهنگی در این حوزه شد. 
رشیدیان، استفاده از ظرفیت هنرمندان، ورزشکاران و افراد نخبه را خاطر نشان کرد و افزود: باید با بهره گیری از ابزار هنر و فناوری های روز مانند فضای مجازی نسبت به حساس سازی جامعه به ویژه افراد در معرض آسیب تلاش کنیم. 
وی کانون فرهنگی و هنری مساجد را یکی بهترین از بهترین ظرفیت ها در این حوزه دانست و بر لزوم استفاده از این گونه فضاها برای اقدامات فرهنگی در حوزه ی مبارزه با اعتیاد تاکید کرد. 
استاندار خراسان رضوی با اشاره به ضرورت توجه به موضوع اشتغال بهبود یافتگان از طریق آموزش های فنی و حرفه ای، گفت: با تحقق این مهم، زمینه ی بازگشت این افراد به جامعه فراهم خواهد شد. 
رشیدیان با بیان این که در آستانه ی ورود به سال جدید باید با اجرای طرح های جمع آوری معتادان متجاهر، چهره ی شهر را برای ورود زائران و مسافران زیبا کنیم؛ اظهار داشت: این موضوع با توجه به انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از اهمیت بالاتری برخوردار است. 
وی از فرمانداران شهرستان های استان خواست تا جلسات شورای شهرستانی را شخصا مدیریت کرده و نسبت به این موضوع اهتمام ویژه ای داشته باشند.
استاندار خراسان رضوی به افزایش 23 درصدی کشفیات مواد مخدر طی 10 ماه سال جاری در استان در مقایسه با مدت مشابه اشاره کرد و گفت: در این مدت بیش از 23.5 تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است. 
شایان ذکر است؛ برنامه ی عملیاتی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در هشت ماهه، 105 درصد محقق شده است. 
گفتنی است؛ در این جلسه علاوه بر ارائه ی گزارش از سوی فرمانداران شهرستان های زاوه و باخرز، روسای کمیته های زیر مجموعه شورا نیز به بیان اهم اقدامات خود در این حوزه پرداختند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.