معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۵/۱۱/۲۴

استاندار خراسان رضوی:

اقتدار وصلابت نظام در سایه مشارکت حداکثری در انتخابات افزایش می یابد

استاندار خراسان رضوی گفت: اقتدار و صلابت ایران اسلامی در سایه حضور و مشارکت حداکثری و توام با رعایت اخلاق انتخاباتی بیش از پیش در نگاه جهانیان افزایش می یابد.

 علی رضا رشیدیان در نشست مشترک اعضای ستاد و هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان، افزود: حضور و مشارکت مردم در انتخابات و راهپیمایی ها موجب تقویت امنیت ایران و تغییر دیدگاه دولتمردان دنیا نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران می شود و از این رو مردم پشتوانه ای قدرتمند برای نظام بوده و هستند.
وی عنوان کرد: حضور توام با رعایت اخلاق از سوی نامزدها و مردم از جمله ضرورت هایی است که باید برای انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ملاک عمل باشد.
استاندار خراسان رضوی با یادآوری اهمیت مراقبت، دقت و رصد فضای مجازی برای جلوگیری از تخلفات گفت: رعایت اصل قانون بی طرفی مجریان و ناظران انتخابات نوعی تکلیف است و باید با دقت تمام رعایت شود و از این رو عدم ورود هیات های اجرایی و نظارت له یا علیه نامزدها و مشارکت حداکثری در انتخابات ملاک عمل قرار گیرد.
رشیدیان با باتاکید بر اهمیت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: باید همه بخش ها ، گروه ها و احزاب سیاسی در حوزه رقابتی شدن فضای انتخابات تلاش کنند .
وی همچنین تاکید کرد: سیاست هایی کلی ابلاغی 18 گانه انتخابات از سوی مقام معظم رهبری مد نظر و عمل مجریان و ناظران قرار گیرد.
استاندار خراسان رضوی بر آسیب شناسی انتخابات گذشته از جمله چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و رفع آسیب ها و نقاط ضعف و قوت آن تاکید کرد.

دبیر هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و اعضای هیات نظارت بر پنجمین دوره انتخابات شهر و روستای استان هم در این نشست بر محوریت قانون، ضرورت هماهنگی در اطلاع رسانی، همپوشانی مجریان و ناظران با رعایت قانون ، پرهیز از هر گونه اقدام شائبه دار ،صیانت از حق و آرا مردم و استفاده از معتمدان و نخبگان جامعه در هیات های نظارت و ناظرین تاکید کردند.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.