معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 محمد رحیم نوروزیان

    .
۱۳۹۵/۱۰/۲۲

دکتر حسینی در جلسه شورای آموزش و پرورش تاکید کرد:

پوشش تحصیلی ابتدائی استان ۹۹.۲ درصد است که این پوشش در سطح کشور ۹۸ درصد است

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفتدولت و در راس این موضوع، نظام تعلیم و تربیت تمام امکانات و تجهیزات را برای آموزش بی سوادان در اختیار داشته و آماده ارائه  خدمات می باشد

دکتر سیدجواد حسینی در این جلسه با اشاره به این که مقام معظم رهبری تاکید داشتند در پایان برنامه توسعه پنجم کشور رقم بی سوادی به صفر برسد اظهار داشت: خوشبختانه امروز باتوجه به تلاش هایی که صورت گرفته به این هدف بسیار نزدیک هستیم، اکنون پوشش تحصیلی ابتدائی استان 99.2 درصد است که این پوشش در سطح کشور 98 درصد است.

وی با اشاره به این که دولت و در راس این موضوع، نظام تعلیم و تربیت تمام امکانات و تجهیزات را برای آموزش بی سوادان در اختیار دارد گفت: علیرغم تمام تلاش های انجام شده هنوز به رقم صفر نرسیدیم و به نظر می رسد امروز بهترین راه برای دستیابی به هدفی که در این بخش داریم به درستی در انسداد مبادی بی سوادی مشخص شده است.
حسینی با تاکید بر این که عدم شناسایی دانش آموزان لازم التعلیم مهمترین چالش این بخش است ادامه داد: لازم است با هماهنگی بخش هایی که در حوزه آمار جمعیتی اطلاعات دقیقی در اختیار دارند( مانند بهزیستی، سازمان هدفمندی یارانه ها ، سازمان مدیریت و ...)  و با همکاری سازمان های مردم نهاد و همچنین شوراهای اسلامی شهر و روستا افرادی که در زمره لیست لازم التعلیم هستند شناسایی و جذب شوند.

معاون استاندار خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان ساخت: متاسفانه برخی از اولیا و یا سرپرست دانش آموزان انگیزه ای برای تحصیل فرزندشان ندارند که  آگاه سازی و فرهنگ سازی برای این امر باید در اولویت قرار گیرد و برای تحقق اهداف این بخش نقش رسانه ها بویژه صداوسیما ، روحانیون ، سازمان تبلیغات اسلامی و .... بسیار پررنگ است.

این مقام مسئول با مهم دانستن تصویب و اجرای مواد قانونی برای الزام والدین به ایجاد شرایط مطلوب برای تحصیل فرزندانشان اظهار داشت: اقدامات حمایتی از خانواده هایی که به دلیل مشکلات مالی فرزندان خود را به جای مدارس و کلاس درس به محیط کار می فرستند از بهترین و مفیدترین برنامه ها و اقداماتیا ست که می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.
حسینی با بیان این که در استان خراسان رضوی شبکه سازی تشکل های غیردولتی را کلید زدیم گفت: تشکل های غیردولتی استان آمادگی خوبی برای ورود به این حوزه را دارند و به عنوان مثال در حال حاضر یک تشکل غیردولتی آماده حمایت همه جانبه از دانش آموزان بازمانده از تحصیل هست و از این دست تشکل ها و نهادهای غیردولتی در استان وجود دارد که باید از ظرفیت آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۴۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.