معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۵/۱۰/۲۲

دکتر حسینی در جمع فرمانداران و بخشداران ۵ استان کشور:

آیت ا... هاشمی رفسنجانی شناسنامه انقلاب بود

معاون اجتماعی،سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی صبر بی بدیل آیت ا... هاشمی رفسنجانی در ناملایمات، مهربانی با مردم و قاطعیت در مقابل دشمن  را  از خصوصیات بی نظیر  ایشان، دانست.
 
دکتر سید جواد حسینی در اجلاس فرمانداران و معاونین سیاسی استان های یزد، سمنان، مرکزی، چهار محال بختیاری و لرستان که در سالن اجتماعات  استانداری برگزار شد، ضمن تسلیت رحلت ناگهانی و جانسوز آیت ا... هاشمی رفسنجانی، گفت: آیت ا... هاشمی رفسنجانی مرد همه صحنه های انقلاب و شناسنامه انقلاب بود.
 
حسینی  با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی صحنه ای حساس را به یاد ندارد که آیت ا... هاشمی رفسنجانی را در کنار خود نداشته باشد، گفت: همراهی با امام (ره) از 12 خرداد 42 و حتی قبل از آن، سخنرانی های روشنگرانه و مبارزات مستمر ایشان پیش و در بحبوحه انقلاب و نقش خطابه ها و آگاهی بخشی هایش در انقلاب که او را به سخنگوی انقلاب مبدل ساخته بود از جمله صحنه های حساس حضور ایشان می باشد.
 
 وی  تصریح کرد: تاثیرگذاری او در کارنامه هفت سال دفاع مقدس به عنوان جانشین فرماندهی کل قوا و نقشی که در برنامه های استراتژیک دفاع مقدس و نیز روحیه بخشی به رزمندگان ایفا می نمود هرگز فراموش نمی شود.
 حسینی در ادامه افزود: نقش آیت ا... هاشمی رفسنجانی در مدیریت داخلی کشور به عنوان سرپرست وزارت کشور ،تاثیر او در شورای عالی انقلاب و اثرگذاری این مرد لحظه های سخت انقلاب در ترسیم سیاست خارجی از  دیگر نقش های بی بدیل ایشان بود.
 
 معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با تاکید بر  نقش آیت ا... هاشمی رفسنجانی در مجلس، مدیریت و قانونگذاری آن، گفت: تاثیر ایشان در سازندگی پس از جنگ که به حق او را به سردار سازندگی بدل ساخت و از این منظر در سمت ریاست جمهوری 8 سال کارنامه درخشانی را ترسیم نمود، هیچگاه فراموش نمی شود.
حسینی افزود: حضور مرحوم هاشمی رفسنجانی در مجلس خبرگان و ریاست آن و همچنین ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی برای همیشه انقلاب ساخت و می توان او را شناسنامه انقلاب نامید
 
حسینی تصریح کرد: هاشمی رفسنجانی  مرد لحظه های سخت و دشوار انقلاب و ایران بود، وقتی که پایان جنگ و قطعنامه 598 مطرح بود  و  زمانی که  امام عظیم الشان رحلت نمودند و جانشینی ایشان مطرح بود و در تمامی لحظه های سخت انقلاب او در کنار امام و رهبری و مردم بود و قدرت هوشمندی مدیریت و شجاعت بی نظیر تصمیم گیری او کشتی انقلاب را همچنان به ساحل امن وامان رهنمون بود.
 
  حسینی تصریح کرد: صبر بی بدیل او در ناملایمات، مهربانی با دوستان، همراهان و مردم و قاطعیت در مقابل دشمن هم از خصوصیات این مرد بی بدیل بود.
 حسینی در پایان گفت: ملت ایران با او وداعی جانسوز و  البته جانانه و باشکوه کردند و دوباره بر راه او که مشی اعتدال و دوری از افراط و تفریط برای پیشبرد اهداف امام و رهبری و انقلاب می باشد مهر تاییدی بی‌بدیل زدند. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.