معاون سیاسی، امنیتی
و اجتماعی

 دکتر سید جواد حسینی

    .
۱۳۹۵/۱۰/۲۰

دکتر حسینی در جمع اعضای برخی از خیریه های مشهد

دو سیاست شبکه سازی تشکلهای غیردولتی در استان و نظامنامه این تشکلها با بخش دولتی در حال انجام است

معاون  اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در جمع برخی از خیریه های  مشهد حضور یافت.
سید جواد حسینی در این دیدار اظهار داشت: زندگی افراد شامل سه بخش خصوصی، حکومت و عمومی است که هر کدام دارای ویژه گی های خاصی است.
وی با بیان این که عرصه ی عمومی، قدرت اصلی یک جامعه است؛ افزود: حکومت های استبدادی و تکلیف گرا برای عرصه ی عمومی محدودیت هایی ایجاد کرده و از این ظرفیت استفاده نمی کنند.

معاون  اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری استانداری خراسان رضوی گفت: ولی حکومت هایی که امروز به عرصه های عمومی توجه کرده، آزادی های قانونی و مشروع درحوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و صنفی برای شهروندان خود قائلند و به منشور حقوق شهروندی احترام می گذارند؛ موفق بوده اند.
حسینی با تاکید بر این که یکی از کارهای دولت ها باید زمینه سازی برای ورود مردم به عرصه های مختلف از طریق تشکیلات باشد؛ تصریح کرد: مشارکت های تظاهراتی، تزئیناتی، تشریفاتی،  ذره ای هر چند برای نمایش اقتدار خوب است اما کلید حل مشکل نیست و عرصه ی عمومی فربه نخواهد شد.
وی از جمله اصلی ترین حقوق مردم را ایجاد تشکل های نظام مند برای مداخله در تمامی ابعاد جامعه از جمله رفع فقر و بی عدالتی است دانست و خاطر نشان کرد: از این رو یکی از مهمترین جهت گیری های دولت یازدهم این است که مردم را در عرصه ی عمومی و تشکل های غیردولتی نظام دهد.
معاون  اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در این راستا تعداد تشکل های غیردولتی استان در دولت تدبیر و امید بیش از 120 درصد افزایش یافته است.
حسینی با بیان اینکه توسعه ی سمن ها از جمله دغدغه های اصلی است و در این راستا خانه ی تشکل های غیر دولتی راه اندازی خواهد شد؛ افزود: پیوند و برقراری ارتباط این تشکل ها با دولت، افزایش و گسترش کیفی، کمی، قشری و جغرافیایی از محورهایی است مورد توجه قرار دارد.

معاون  اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی بر لزوم شبکه سازی تشکل های غیردولتی در استان تاکید کرد و گفت: تاکنون هر زمان و در هر بخشی که در این مسیر حرکت کرده ایم نتیجه ی مناسبی دریافت شده است.
وی ادامه داد: برخی تشکل های مردمی از جمله تشکل های 'ضامن' که تلاش می کنند مجازات های جایگزین زندان را پیشنهاد کند و یا تشکل" سرای نجات" که از سوی عده ای از کارتن خواب های توانمند سازی شده؛ ویژه ی کمک به کارتن خواب ها فعال شده، بیانگر ظرفیت های قابل توجه شبکه سازی است.
حسینی گفت: شکل گیری تشکل ویژه کمک به معتادان توسط عده ای از معتادان بهبود یافته و یا تشکل بانوان حقوقدان از دیگر نمونه ها است.
معاون  اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی افزود: امروز بستر برای حرکت نظام مند تشکل های غیردولتی فراهم شده که باید از این ظرفیت برای تامین رفاه جامعه استفاده کرد.
وی با بیان این که هم اکنون در استان 860 تشکل مردم نهاد فعال است که توانمند سازی آن ها با جدیت دنبال می شود؛ خاطر نشان کرد: گستره ی فعالیت آن ها از پنج به 17 محور ارتقا یافته است.

حسینی گفت: در همین راستا نظامنامه ی تعامل تشکل های غیر دولتی با دولت تدوین شده و به زودی خانه ی تشکل های غیر دولتی در استان راه اندازی خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی مرحوم استاد بیهقی و بیان گزارشی از اقدامات موثر این استاد بزرگ؛ از مقام شامخ آن استاد فقید تجلیل کرد.
 


منبع : معاونت سیاسی و امنیتی استان خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.